Transport odpadów niebezpiecznych

Jako firma Nycz należymy do polskich firm działających w branży utylizacji odpadów przemysłowych, od niedawna działamy w Stowarzyszeniu Polskich Przedsiębiorców Gospodarki Odpadami. Działamy w branży od ponad dziesięciu lat (nasz zakład powstał w 2005 roku), świadcząc usługi najwyższym możliwym poziomie i ciesząc się zaufaniem ze strony naszych klientów. Zajmujemy się odbiorem i transportem odpadów niebezpiecznych, jak również odzyskiwaniem z odpadów metali kolorowych, olejów i soli.

Jak wygląda odbiór i transport odpadów niebezpiecznych?

Firmy produkujące odpady niebezpieczne muszą przestrzegać przepisów międzynarodowej umowy ADR. Obejmują one szereg czynności związanych z należytym przechowywaniem odpadów, a także ich odpowiednim oznaczeniem i opisaniem. Niezwykle ważną kwestią jest ponadto odbiór i transport odpadów – zwłaszcza tych, które mogą stanowić zagrożenie podczas transportu (niebezpiecznych). Taki przewóz również musi spełnić szereg rygorystycznych wymogów – dostosowanie się do nich ma być gwarancją bezpieczeństwa.

O jakich wymogach mowa? Otóż transport takich odpadów szczególnego ryzyka po pierwsze musi odbyć się specjalnymi pojazdami, które zostały skonstruowane według wymagań z zakresu ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa, życia i zdrowia ludzi. Podczas przewozu trzeba wziąć pod uwagę właściwości chemiczno-fizyczne transportowanych odpadów (ich stan skupienia oraz rodzaj zagrożeń dla człowieka i środowiska, które mogą wywołać). Ponieważ zakłady przemysłowe najczęściej nie są w stanie samodzielnie zająć się tą kwestią, warto zdać się na profesjonalne usługi firm działających w branży utylizacji odpadów niebezpiecznych.

beczka z odpadami toksycznymi

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy Nycz?

Transport odpadów niebezpiecznych w wykonaniu zajmującej się tym zawodowo firmy jest idealnym rozwiązaniem problemu przewozu takich substancji. Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego zakładu?

  • dysponujemy zespołem wykwalifikowanych w tym zakresie specjalistów, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne i mają doświadczenie w gospodarowaniu odpadami i przewożeniu ich;
  • zapewniamy pełen zakres usług i fachowe doradztwo w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości;
  • działamy zgodnie z przepisami polskiego ustawodawstwa;
  • posiadamy stosowne zezwolenia i jesteśmy uprawnieni do odbioru, jak i transportu odpadów niebezpiecznych na terenie kraju.

W firmie Nycz nie mamy wątpliwości, że zgodny z przepisami transport odpadów niebezpiecznych i ich utylizacja są bardzo ważne dla komfortu każdego człowieka. Fundamentalnym celem tego typu działań jest ochrona życia i zdrowia ludzi, a także ekologia i ochrona środowiska, w którym żyjemy. Dostarczanie odpadów z miejsc ich powstania do lokalizacji, w których można je bezpiecznie składować, utylizować i przetwarzać jest zatem niezwykle ważne – zarówno, jeśli chodzi o zwykłe odpady, jak i te zaklasyfikowane jako niebezpieczne. Mogą one sprawiać problemy podczas transportu, a nawet stanowić zagrożenie – dlatego w tym przypadku warto zdać się na profesjonalną firmę, jaką jest Nycz.