O nas

Nasz zakład usługowy w Niepołomicach jest częścią firmy Nycz Intertrade Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, która istnieje na polskim rynku od 1990 roku. Na początku lat 90-tych rozpoczęła ona swoją działalność od sprzedaży detalicznej artykułów metalowych, śrub, narzędzi . Wysoka jakość produktów i fachowa obsługa spowodowały, iż obecnie firma Nycz jest jednym z największych dystrybutorów elementów złącznych w Polsce (więcej o naszej części handlowej przeczytacie Państwo na stronie www.nycz.pl).

budynek

W 2004 roku rozszerzyliśmy naszą działalność tworząc innowacyjny zakład w Strefie Przemysłowej w Niepołomicach. Firma do tej pory kojarzona głównie z dystrybucją wyrobów śrubowych i narzędzi, rozpoczęła intensywny rozwój w kierunku działalności proekologicznej. Jako pierwsza w Niepołomicach, w 2005 roku powstała galwanizernia z półautomatyczną linią i własną podczyszczalnią ścieków.

        Od początku 2007 rok rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego kompleksu przemysłowego.

Od początku 2007 rok rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego kompleksu przemysłowego. W marcu 2008 roku uruchomiliśmy laboratorium fizyko-chemiczne, natomiast miesiąc później zakończyliśmy prace budowlane na zmodernizowanej oczyszczalni ścieków i odpadów przemysłowych, połączonej z nowoczesnym zakładem odzysku surowców chemicznych. Zakończenie w/w inwestycji odbyło się w sierpniu 2008 roku, a po uzyskaniu decyzji Pozwolenie Zintegrowane wydanej 16 października 2008 r. przez Marszałka Województwa Małopolskiego nastąpił pełny rozruch instalacji.

odzysk1_b  cysterna1a  laboratorium3_a

Po zakończeniu inwestycji i uruchomieniu zakładu odzysku wraz z oczyszczalnią ścieków, staliśmy się jedną z nielicznych firm w Polsce zajmującą się profesjonalnym odzyskiem metali kolorowych i soli metali z odpadów przemysłowych, a także utylizacją ścieków i odpadów przemysłowych.

Obecnie w skład naszego oddziału wchodzą:
Oczyszczalnia ścieków i odpadów przemysłowych
Zakład odzysku surowców chemicznych
Laboratorium fizyko – chemiczne

Parametry chemiczne odpadów kontrolujemy wykonując analizy we własnym laboratorium, jednocześnie świadcząc usługi analityczne na zlecenie firm zewnętrznych. Transport odpadów ciekłych i stałych odbywa się flotą własną (specjalistyczne samochody do przewozu odpadów płynnych oraz odpadów stałych) lub poprzez firmy zewnętrzne posiadające odpowiednie zezwolenia. Świadczymy także usługi w zakresie czyszczenia wanien procesowych, zbiorników magazynowych oraz pojemników.

sole1a  pyly2a  katalizatory3a

W trosce o jakość świadczonych usług oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, wspólnie z polskimi jednostkami naukowymi prowadzimy prace badawczo-rozwojowe z zakresu odzysku oraz utylizacji odpadów przemysłowych. Począwszy od 2015 roku, wspólnie z Politechniką Śląską w Gliwicach, realizujemy kolejny projekt pn. Odzysk niklu z odpadowych kąpieli galwanicznych w układzie zintegrowanym elektrodializa-elektroliza, dofinansowany z funduszy unijnych w ramach programu GEKON.

Naszą działalność w zakresie odzysku, unieszkodliwiania i transportu odpadów przemysłowych prowadzimy zgodnie z decyzją Pozwolenie Zintegrowane wydaną w dniu 16 października 2008 r. przez Marszałka Województwa Małopolskiego. W 2011 oraz 2012 roku decyzja została poszerzona o dodatkową ilość kodów odpadów, jak również zwiększone zostały ilości odpadów możliwych do przyjęcia na instalację (zobacz: dokumenty).

15 kwietnia 2011r. nasza firma została przyjęta w poczet członków Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców Gospodarki Odpadami z siedzibą w Kutnie. Stowarzyszenie działa od maja 2000r. skupiając wyłącznie polskich przedsiębiorców działających w branży gospodarki odpadami. Do głównych celów organizacji należy: wspomaganie rozwoju polskiej przedsiębiorczości w zakresie gospodarki odpadami, prowadzenie działalności edukacyjnej i szkoleniowej dot. odpadów, udział w pracach legislacyjnych polskiego prawa ochrony środowiska oraz w komisjach przy Ministrze Ochrony Środowiska związanych z problematyką gospodarki odpadami. Mamy dużą satysfakcję z faktu dołączenia do grona firm będących już od lat członkami Stowarzyszenia, których wyróżnia solidność i dbałość o ochronę środowiska w Polsce.